Neler Yaptı?

 

 

 

Doğu’nun Barış Manço’su: ilklerin insanı AYDIN AYDIN

-Kuzu Kuzu me 
Bu klibiyle büyük bir çıkış yapan Aydın Aydın Türkiye’de belki de dünyada ilk defa hayvanlarla düet yapan ilk sanatçıdır.

-Tatil hayvanların da hakkı diyerek, Bodrum sahilinde yat üstünde koyuna marul yediren, hayvanlara yatlarda seyahat ettiren ilk sanatçıdır.

-Yeni yılı hayvanlarla kutladı
Yine dünyada ilk defa yeni yılı hayvanlarla kutladı. Bütün starlar beş yıldızlı otellerde yılbaşını kutlarken Aydın Aydın bir ilke daha imza attı. Beş yıldızlı ahırda hayvanlara konser verdi.

-Kar banyosu
Dünyada ilk defa kış sporlarına bir yenisini ekledi. Kar banyosu ve karda bronzlaşma diyerek üryan bedenini karın üzerine bıraktı.

-Ye Ye: Her bitki bir derde devadır
Bununla da yetinmedi. Sebzegil, meyvegil, turunçgil baklagilleri işaret ederek insanlara sebze meyve yedirmeyi sevdirdi. Ye ye ye dedi.

-(Şıp Şıp) Su Sesi: Küresel ısınmaya karşı “Su Sesi” dedi!
İnsanlar suyu israf etti, kirletti ve de yok etti. Aydın Aydın küresel ısınmaya dikkat çekmek için bir ilki gerçekleştirip “Su Sesi” adlı türküyle kanayan yaraya parmak bastı.

-Dumansız Havalar
Aydın Aydın insanlığın en büyük düşmanı sigaraya da türkülerle savaş açtı ve “Dumansız Havalar” diyerek insanların kanını kirleten o illetten bir çok kişiyi kurtardı.

-Acele Giden Ecele Gider
İlklerin ardı arkası gelmedi. Her saniye can almaya devam eden trafik canavarına dur demek için ‘asıl canavar biz insanlar’ dedi.

-Kadına Şiddete Hayır!
Hergün onlarca kadının şiddet görmesi ve hatta öldürülmesine de isyan etti, ‘cennet anaların ayakları altındadır’ dedi.

-ALS hastalığına destek
Sıradışı yaptığı ilginç gündemlerle dikkat çeken Aydın Aydın, birçok dünya starı gibi ALS hastalığına da çok farklı bir kampanya gerçekleştirip, süt banyosuyla tüm anahaberlerin gündemine oturdu.

-Pıt Pet
Doğa, çevre ve tabiata karşı katliama da sessiz kalmadı. “Pıt Pet” diyerek, pet, poşet ömrü bitmiş piller, fabrika atıkları, sigara izmaritleri ve yere atılan cikletlere ‘dur’ dedi ve ‘Petmen’ oldu.